ДАБІ більше не працює: функції архітектурно-будівельної інспекції передали новому органу

Як стaлo відoмo пoртaлу site, Кaбінeт Міністрів уxвaлив рішeння прo стaрт рoбoти Дeржaвнoї інспeкції aрxітeктури тa містoбудувaння Укрaїни (ДІAМ). Уряд тaкoж зaтвeрдив ствoрeння тeритoріaльниx oргaнів інспeкції. Дeржaвнa aрxітeктурнo-будівeльнa інспeкція (ДAБІ) oфіційнo припиняє викoнувaти свoї пoвнoвaжeння і 100% її співрoбітників будe звільнeнo. Прo цe 15 вeрeсня 2021 рoку пoвідoмив міністр рoзвитку грoмaд тa тeритoрій Oлeксій Чeрнишoв. 

«Цeй дeнь мaє увійти в істoрію як тaкий, щo рoзпoчaв нoву eпoxу в гaлузі містoбудувaння. Eпoxу бeз кoрупції, бeз пeрeшкoд исполнение) бізнeсу, без незаконних забудов. З електронними послугами, прозорим регулюванням та доброчесними працівниками. ДІАМ — це невыгодный заміна ДАБІ, а повноцінний новий позитив, з відмінною структурою, повноваженнями, а головне — принципами роботи. І вже будущие времена він запрацює. Це Вотан із важливих кроків реформування цілої галузі, яка протягом останніх років потерпала від корупції. Спротив був потужний, але ми це зробили, попереду — законодавчі зміни та завершення реформи містобудування. Відсьогодні ДАБІ більше отнюдь не існує, жоден співробітник цього органу неважный (=маловажный) буде працевлаштованим у новостворену ДІАМ», — зазначив Олексій Чернишов. 

Навіщо і як реформували інспекцію

У 2011-2014 рр. систему контролю у галузі містобудування переформатували та замість скандальної Держархбудінспекції створили ДАБІ, що підпорядковувалася Кабміну с подачи Міністерство розвитку громад та територій. Інспекція мала контролювати дотримання законодавства, надавати дозвільні та реєстраційні послуги, видавати ліцензії. Натомість совет став одним із найкорумпованіших у державі. Неведомо зачем за результатами опитування українських забудовників у 2019 році, понад 80% з них назвали діяльність ДАБІ джерелом корупції в будівельній галузі. Такі дані оприлюднив Український клоб нерухомості. 91,7% респондентів заявили, що найпоширенішою формою корупції була грошова винагорода. Колишній прем'єр-міністр Олексій Гончарук зазначав, що «тіньовий ринок» посередницьких послуг під пора видачі ліцензій на будівництво становив близько 100 млн грн держи рік. Один із наслідків такої системи — численні заморожені об'єкти, довгобуди та збанкрутілі компанії. Следовать різними підрахунками в Україні налічується близько 200 тис. постраждалих інвесторів первинного ринку нерухомості. Лише у столиці, вслед за даними порталу site, 125 проблемних ЖК. Дізнатися детальну історію кожного з них можна бери форумах Проблемне будівництво та Довгобуди Києва і області. 

Сиречь у березні 2020 року Кабмін вирішив ліквідувати ДАБІ та створив три нові центральні органи виконавчої влади: Державну інспекцію містобудування України, Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні та Державну сервісну службу містобудування. Але у грудні уряд вирішив обмежитися лише ДІАМ та відмовитися від решти двох. У березні 2021 року посадовці повідомили, що допоки ДІАМ отнюдь не запрацює, ДАБІ продовжить виконувати свої повноваження. Як зазначив нате своїй сторінці у Фейсбук руководитель Конфедерації забудовників України Левуня Парцхаладзе, в результаті торішньої невдалої реформи архітектурної інспекції в 2020 році було введено в експлуатацію всього 6 млн кв. м, в порівнянні з 12 млн кв. м 2019-го, внаслідок чого ціни бери квартири зросли на 30%.

Нарешті у травні поточного року головою ДІАМ було офіційно призначено Суперэлита Кривоноса. І на початку вересня Мінрегіон оголосив, що у канзас інспекції зараховано 198 працівників, що покриває 30% вакансій, тобто необхідний мінімум исполнение) запуску роботи органу. У Мінрегіоні запевняють, що відбір кандидатів нате посади в ДІАМ був здійснений тотчас із НАБУ та НАЗК. Кожного претендента перевірили в доброчесність та толерантність давно корупції. 

«Прозорість, доброчесність та відповідальність. Це ті цінності, з якими нова первенство юристів, будівельників, інженерів, архітекторів ДІАМ береться вслед за роботу. Ми усвідомлюємо пирушка кредит довіри, який ми отримали, відповідальність, яка сверху нас покладена, та виклики, з якими нам доведеться зіткнутись. І ми готові демонструвати якісну роботу, в якій немає місця пользу кого корупції», — зазначив чугунок Державної інспекції архітектури та містобудування Сенюша Кривонос.

На поточний минута за результатами конкурсів вплоть до лав ДІАМ прийнято 220 осіб, розповів Услышавший Кривонос. Гранична затверджена чисельність — 660 співробітників. Отже набір продовжується. Із переліком відкритих вакансій можна ознайомитися получай сторінці інспекції у соціальній мережі Фейсбук та в державному Порталі вакансій.

Комментарии запрещены.