Науково-методична рада рекомендувала до узгодження історико-архітектурний опорний план Києва

Як стaлo відoмo пoртaлу site, 14 липня 2021 рoку нaукoвo-мeтoдичнa рaдa быть Мінкульті сxвaлилa тa рeкoмeндувaлa дo зaтвeрджeння прoєкт істoрикo-aрxітeктурнoгo oпoрнoгo плaну (ІAOП) Києвa. Прo щo пoвідoмили нa oфіційнoму сaйті Міністeрствa культури тa інфoрмaційнoї пoлітики Укрaїни. Прeдстaвлeнa нaукoвo-прoєктнa дoкумeнтaція булa рoзрoблeнa Укрaїнським дeржaвним інститутoм культурнoї спaдщини (УДІКС) у склaді прoєкту Гeнeрaльнoгo плaну рoзвитку Києвa дo 2025 рoку. ІAOП визнaчaє істoричні aрeaли тa рeглaмeнтує, щo, дe і як мoжнa тaм будувaти. Ґрунтуючись нa ньoму містo зaтвeрджує дeтaльні плaни тeритoрій, гeнeрaльний плaн тa зoнінг. 

«Вчoрa після дoвгиx тa склaдниx дeбaтів нaукoвo-мeтoдичнa рaдa рeкoмeндувaлa дo зaтвeрджeння программа Києва від МКІП. Тепер будемо мати, чим апелювати у боротьбі з будівельним свавіллям. Наше міністерство ретельно відслідковує збереження історичних ареалів і безвыгодный пропустить жодних маніпуляцій оборона висотність та режими получи користь хаотичній забудові. Попереду ще декілька тижнів бюрократичних процедур і настане історичний миг. Але перший крок вже зроблено», — написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко получай сторінці у соціальній мережі Фейсбук. 

Серед іншого доверенность пропонує коригування історичних ареалів та режимів їхнього використання. Розроблено узагальнену регулятивну систему — планувальні обмеження щодо історико-культурних територій: заповідників, зон охорони комплексних та поодиноких пам’яток, буферних зон об’єктів культурної спадщини, історичних ареалів, територій, що мають модальность земель історико-культурного призначення. Крім того, визначено території, що мають особливу історико-культурну цінність, а саме:

  • об’єкти культурної спадщини всіх видів, типів та категорій згідно з переліком 1 січня 2019 року нанесено получи и распишись картографічну основу міста Києва;
  • держи основі пооб’єктного обліку проведено узагальнення нерухомої історико-культурної спадщини міста в обсязі, достатньому чтобы вирішення питань її збереження та відповідного використання в містобудівному проєктуванні держи стадії генерального плану;
  • получай кресленні ІАОП узгодженні територій пам’яток містобудування, архітектури, археології, натурально-заповідного фонду, що приєднуються одна перед одної;
  • на кресленні систематизовано та узгоджено між собой всі види історико-культурних територій, визначених та затверджених получи и распишись початок його розроблення;
  • предварительно ІАОП застосовано вимоги чинного законодавства та відповідних міжнародних документів.

Нагадаємо, що цей ІАОП створений в основі історико-містобудівного опорного плану Києва 2001 року. Автори врахували чинні офіційні документи і актуальні дані, одержані під часок натурних обстежень та спеціальних досліджень. У травні 2020 року индент був викладений у відкритий ход для обговорення та отримав багато зауважень від експертного і громадського середовища. Маловыгодный залишилося без уваги і останнє рішення Мінкульту. Експерти піддають критиці «засекреченість» процедури узгодження документа і називають проєкт ІАОП неповноцінним, оскільки в ньому маловыгодный вистачає затверджених міністерством меж та режимів використання історичних ареалів Києва. У такому варіанті ІАОП пропонується охороняти без- історичні ареали в цілому з їхніми неповторними ландшафтами і фоновою забудовою, а окремо кожну пам'ятку культурненько-історичної спадщини.

«Согласно-перше, МКІП втаємничило процес розгляду ІАОП Києва. У травні був офіційний объява і онлайн-трансляція засідання, для якому проєкт відправили бери доопрацювання із купою принципових зауважень. Доопрацьований проєкт ІАОП ніхто із громадськості в очі мало-: неграмотный бачив, жодних офіційних анонсів засідання НМР, немає доступу перед відео засідання. Що доопрацювали та як саме — суть. По-друге, ніяких історичних ареалів і режимів їх використання у Києві отнюдь не з'явиться завдяки цьому розгляду получи и распишись НМР…. Сам в соответствии с собі ІАОП при чинному законодавстві — пусть себе цікаві, але по суті нехитро картинки, з яких мінімум користі. Головне питання: навіщо взагалі Мінкультури взялося розглядати та погоджувати цю фікцію? Єдиний варіант — домовленість насчет протягування нового Генплану, що приставки не- буде нічого обмежувати», — написав експерт з питань містобудування Георгій Могильний получи и распишись власній сторінці у Фейсбук.

Зауважимо, що у травні поточного року Київрада ухвалила рішення насчет розробку 219 Детальних планів території, які регламентують комерційну забудову у мікрорайонах міста. Своїм рішенням депутати дозволили забудовувати Київ вне Генплану до 2024 року. Закономерность «Про регулювання містобудівної діяльності» вимагає, щоб ДПТ уточнювали положення Генерального плану. Проте дія чинного Генплану Києва завершилася у 2020 році, а розробка нового проєкту триває з 2008-го. 

Доки маловыгодный буде затверджений новий Генеральний тактика, у Києві планують ввести тимчасовий мораторій сверху забудову в центральній частині. Інформацію насчет це 20 липня 2021 року опубліковано сверху офіційному сайті Київської міської для. Ініціатор проєкту рішення — представитель Київської міської ради, перший искупитель голови Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Григорій Маленко. По (по грибы) його словами, центральна частина Києва є туристичним обличчям столиці, місцем концентрації історичного надбання та економічної діяльності.

«Безконтрольна житлова забудова центру призведе накануне знищення історичного ареалу, значного погіршення життєвого середовища, надмірного ущільнення забудови, перевантаження інфраструктури та зменшення рівня туристичної привабливості Києва. Тому ми подали проєкт рішення з наступною пропозицією. Перед того, як буде затверджено новий Генеральний маршрут міста, ввести повну заборону-мораторій для здійснення будь-яких будівельних робіт з будівництва нового житла в центральній частині Києва. Місто, нарешті, має почати жити цивілізовано та планувати свій розвиток», — наголосив Григорій Маленко.

Дізнатися ради первинний ринок нерухомості столиці та обговорити останні події можна для форумі Житлові комплекси Києва та передмістя.

Комментарии запрещены.