Огляд житла у Кропивницькому: ціни на квартири, місцеві нюанси та прогнози рієлторів

Крoпивницький — він жe Єлисaвeтгрaд (дo 1924 р.), Зінoв'євськ (1924–1934 рр.), Кірoвo (1934–1939 рр.) тa Кірoвoгрaд (1939–2016 рр.). Цe прoмислoвий і культурний oсeрeдoк у цeнтрі крaїни, вузoл aвтoшляxів, зaлізничнa стaнція, aeрoпoрт. Журнaлісти пoртaлу site рoзпитaли aгeнтствa нeруxoмoсті aдміністрaтивнoгo цeнтру Кірoвoгрaдськoї oблaсті тa з'ясувaли, скільки кoштують квaртири у Крoпивницькoму в чeрвні 2021 рoку і нa щo слід звeртaти увaгу, oбирaючи тaм житлo. 

Гoлoвa кірoвoгрaдськoгo відділку Aсoціaції фaxівців з нeруxoмoсті Укрaїни (AФНУ) Вoлoдимир Дoлeнкo гoвoрить прo прoфіцит житлa у місті. Пoяснює цe пeрш зa всe змeншeнням кількoсті крoпивничaн зa oстaнні дeсятиліття. Дo 1990 року населення міста налічувало більше 300 тис., у 2001-му — 254,1 тис., держи початок 2021-го, следовать даними Державної служби статистики, дробь містян зменшилось до 222,7 тис. осіб.

«Кропивницький маловыгодный є таким місцем, куди хочеться переїхати жити. Це степове місто, яке мало-: неграмотный може похвалитися якимись зонами відпочинку, мол люди могли б провести суботу-неділю, тому вимушені їхати в інші області. Потужне виробництво, яке було раніше, полезно зупинене. Наприклад, на увесь колишній Радянський Община був відомий завод «Друкмаш», -де робили друкарські машинки «Ятрань», «Елема». Закінчилося тим, що його рознесли в соответствии с верстатах. І це в одній із найжвавіших частин міста — вул. Волкова і Поцаєва. Така через безгосподарність. Дуже великий відтік населення. Тому в деяких родинах залишилось по части кілька квартир», — констатує Володимир Доленко.

Особливість міста — обмаль пропозицій від забудовників. Це одна із причин дефіциту ліквідного житла в вторинному ринку. У Кропивницькому бракує якісних квартир, розташованих бери середніх поверхах, каже начальник АН «Алекс-R» Олександр Головко

«Ми ведемо статистику із 1999 року. Останніх чотири роки пропозицій бери вторинному ринку нерухомості менше приблизно получи 30%. У 2015-2014 рр. у місті з'являлось числом 2900 нових оголошень, у 2020 році — 1588. У 2021 році кількість зросла у порівнянні із минулим нате 4-5%, не набагато. Коль є економічна нестабільність, відбуваються військові дії, людишки призупиняють свою активність. Якщо зменшується кількість об'єктів у продажу, ведь знижується і якість пропозицій. У деяких містах велика кількість новобудов нівелює цей критерій. У Кропивницькому нещодавно зданих багатоквартирних будинків і тих, що будуються, залпом немає і десятка, звідси і дефіцит», — зауважує Олександр Головко

Ціни держи вторинну нерухомість зросли вслед за рік в межах 10%, стверджує Олександр Головко. Подорожчання квадратних метрів експерти пояснюють загальним рівнем інфляції у державі, покращенням купівельної спроможності містян. 

Керівник Ин «Комфорт» Ксюша Гашенко говорить, що ціни зросли значно більше. 

«Протягом року значно піднялися ціни для квартири, відсотків на 20. Основні покупці — це фермери, молоді сім'ї і ті, хто купує житло під здачу. А ото на оренду, навпаки впали. Гадаю, це вследствие те, що закрили філію Донецького національного медичного університету. Тому з'явилося багато вільних квартир», — розмірковує рієлтор. 

Найзатребуваніше житло у місті — однокімнатні квартири низького цінового діапазону. 

«Користуються попитом однокімнатні оселі, найбюджетніша нерухомість — десь $18-20 тис. Особливо, якщо це перше житло клієнтів. Середні поверхи завжди найбажаніші. Тому тамо на $2-3 тис. ціни вищі, ніж получи горішніх і нижніх. Житло з автономним опаленням теж если дорожчим. Всі хочуть із автономкою», — доповнює Ксюша Гашенко.

Кропивницький має сам-друг адміністративні райони — Фортечний і Подільський, які поділяються нате кілька десятків мікрорайонів та історичних місцевостей. Кропивницькій міській раді також підпорядковується селище Нове. Найбільше цінується центральна частина міста та масиви із розвиненою інфраструктурою. 

«Покупців цікавить Ковалівка, вона наближена после центру. Ходові масиви — Шкільний, околиці вул. Попова і Поцаєва», — продовжує Ксюша Гашенко.

Набирають популярності вулиці поряд із зеленими зонами, такими як зеленый (наряд Перемоги (Міський сад), що розташований вздовж річки Сугоклеі. У 2019 році почалася його реконструкція. 

«Одним заходом там розвинена інфраструктура, є волейбольні, баскетбольні та майданчики к велосипедистів і скейтерів. Розташовані зони ради купання. Відкриваються заклади харчування. Це розвиває навколишні території. Наприклад, Телецентр, нежто Міськсад, до яких було важко дістатися, а с налету туди курсує низка маршруток та тролейбусів, зроблені дороги з велодоріжками. Ці мікрорайони стають більш популярними. Як наслідок подорожчали земельні ділянки та житло в околиці. Вартість квартир наближається поперед цін у середмісті. Квадратний метр коштує у межах $600-700», — розповідає Олександр Головко

Комментарии запрещены.