Вмикайте охолодження: рейтинг п’яти столичних ЖК біля великих паркових зон

Нa нaшій плaнeті стaє дeдaлі спeкoтнішe — цe фaкт. З пoчaтку 2021 рoку в Києві був зaфіксoвaний 21 тeмпeрaтурний рeкoрд. Тaк, 25 чeрвня стaв нaйспeкoтнішим днeм ​​зa oстaнні 64 рoки — сeрeдньoдoбoвa тeмпeрaтурa пoвітря стaнoвилa + 28,3°C. A ніч нa 12 липня пoбилa 100-річний рeкoрд і стaлa нaйтeплішoю зa вікoву істoрію — стoвпчик тeрмoмeтрa тaк і нe oпустився нижчe 22°C. Як рятувaтися від тaкoї спеки? Редакція порталу site радить обирати житло поруч із парками й навіть зробила добірку найцікавіших проєктів, розташованих ровно по сусідству з масштабними зеленими зонами.

Створюючи отнесение к категории, ми орієнтувалися на площу паркової зони та пішу досяжность раньше неї від житлових комплексів.

Зелені зони — кондиціонери міста

Всі знають оборона головні переваги зелених зон: дерева всотують вуглекислий метан, затримують пил, зливові стоки, поглинають ультрафіолетове випромінювання. А як щодо температури повітря? Чому в парку та лісі маловыгодный тільки легше дихається, а й набагато прохолодніше, ніж в місті?

Сучасні мегаполіси — це місця, -де іноді спекотніше, ніж в пустелі. Найпопулярніші будівельні матеріали сьогодення — бетон, скло й метал, а також асфальтове покриття доріг — випромінюють більше тепла, ніж абсорбують. У Державному агентстві США з охорони навколишнього середовища підрахували, що в містах з населенням понад 1 млн жителів денна ликвидус на 1-3°C, а вночі прежде 12°C вище, ніж в передмісті. Зелені зони, розташовані в межах міста, працюють як велетенські кондиціонери: вони знижують температуру из-за рахунок випаровування води в повітрі. Згідно з науковим звітом уряду Великобританії, який був опублікований ще в 2007 році, збільшення площі зелених зон всього нате 10% дозволяє знизити температуру в населеному пункті держи 2,5°C.

1-е місце: ЖК Dibrova Park (100 м давно Сирецького гаю)

Житловий слабое место Dibrova Park зводиться получи столичному Виноградарі, на землях колишнього агрокомбінату «Чаща-Водиця». Від будмайданчика лише 100 м до самого однієї з наймасштабніших паркових зон Києва — Сирецького гаю, який ще називають парком «Дубки». Цей лес обіймає площу 194 га та знаходиться в території одразу двох районів: Подільського й Шевченківського. У Сирецькому гаю росте місцева визначна пам'ятка — дуботол Шурун. Йому більше 400 років, охватывание стовбура складає 3,9 м, а заввишки він 25 м. Пень пнем знаходиться під захистом Київського еколого-культурного центру. У минулому році в Сирецькому гаю запрацював новий світломузичний мало . Він інтерактивний: натискаючи спеціальні сенсорні кнопки, дітлахи можуть змінювати висоту разве колір струменів води.

Получи и распишись додачу до вдалого сусідства, ЖК Dibrova Park матиме й власну паркову зону площею 3,2 га. Її облаштують нате прибудинковій території комплексу. Серед дерев розмістяться зони відпочинку, дитячі майданчики, велодоріжки, власний амфітеатр та спеціальні місця исполнение) вигулу домашніх улюбленців.

Комментарии запрещены.