Законопроєкт про захист інвестора розширює його права без конкретних механізмів

Нoвий зaкoнoпрoєкт № 5091 «Прo гaрaнтувaння рeчoвиx прaв нa oб'єкти нeруxoмoгo мaйнa, які будуть спoруджeні в мaйбутньoму» Вeрxoвнa Рaдa Укрaїни зaрeєструвaлa 17 лютoгo 2021 рoку. Йoгo гoлoвнa мeтa, зa зaдумoм твoрців, — зaxистити пoкупців квaртир у спoруджувaниx будинкax від нeдoбрoсoвісниx зaбудoвників тa вирішити прoблeму дoвгoбудів.

Рeдaкція пoртaлу site рoзібрaлaся, нaскільки дієвими будуть нoві мexaнізми, запропоновані державою.

Плюси та мінуси

1. Законопроєкт передбачає, що інвестор може оформити компетенция на землю і незавершене будівництво (сукупність будівельних матеріалів) ще прежде того, як все це перетвориться получи и распишись готове житло.

Уже діючі закони, наприклад, Цивільний рукопись України (ЦКУ), не забороняє продавцю та покупцю укладати попередні договори купівлі-продажу нерухомості, якої іще мало-: неграмотный існує. Недобудову можна продати, подарувати і успадкувати.

Але реєстрація карт-бланш власності на недобудовану нерухомість автоматично никак не змінює її статусу — тобто мало-: неграмотный перетворює сукупність будівельних матеріалів нате будинок. Забудовник у будь-якому випадку зобов'язаний після завершення будівництва задействовать його в експлуатацію і зареєструвати полномочия власності на новостворене нерухоме майно.

Тому вищеописаний договір, хоча й відповідає вже чинним законам, неважный (=маловажный) гарантує абсолютного дотримання прав покупця. Майбутнього мешканця захищає ЦКУ, але повернути свої гроші у разі невиконання договору він зможе тільки от суд.

2. Законопроєкт вводить поняття «спеціального майнового карт-бланш». Воно дозволяє покупцеві розпоряджатися об'єктом, який ще будується. Ця саннорма захищає від поширеної держи поточний момент практики, если недобросовісні забудовники одночасно продають Водан і той самий об'єкт кільком покупцям. Этак звані «подвійні», «потрійні» та інші договори. Але, щоб отримати спеціальне майнове льгота, покупець повинен повністю или частково (якщо це передбачає договір) оплатити вартість житла.

3. Ще одне корисне нововведення — поняття «гарантійної частки будівництва». Забудовник маловыгодный зможе продати її. Це повинно гарантувати добудову будинку іншими особами, наприклад у зв'язку із банкрутством, фінансовою неспроможністю замовника. Але собственноручно (делать) механізм, як у цих несприятливих випадках нужно розпоряджатися гарантійною часткою, законопроєкт приставки не- прописує. Як і раніше, знадобиться рішення суду.

Обговорити, для яких умовах українські банки пропонують позики нате купівлю житла на первинному ринку нерухомості можна получи и распишись форумі Іпотечні програми. Кредитування.

Висновки

Законопроєкт № 5091 следовать допомогою нових понять «спеціального майнового карт-бланш» і «гарантійної частки будівництва» посилює карт-бланш покупця у сфері інвестування будівництва.

У деяких випадках єдиним інструментом впливу сверху несумлінного забудовника, як і раніше, залишається камера. Причому складна і дороговартісна судова мероприятие не гарантує позитивного результату. Тому в новому проєкті законодавство недостатньо надійно захищає полномочия інвесторів, і купівля житла в етапі будівництва залишається пов'язаною із ризиком і високою фінансовою відповідальністю покупця.

Комментарии запрещены.