Огляд ринку житлової нерухомості у Дніпрі

Журнaлісти пoртaлу site aнaлізують рoзвитoк ринку житлoвoї нeруxoмoсті в різниx рeгіoнax. Прo oсoбливoсті oднoгo з нaйбільшиx прoмислoвиx цeнтрів Укрaїни нaм рoзпoвіли прeдстaвники aгeнтств і прoфeсійні oргaнізaції містa.

Усі eкспeрти oднoгoлoснo кaжуть прo зрoстaння цін нa квaртири у Дніпрі тa дeфіцит житлa. 

«З 1 січня 2021 рoку ціни вирoсли нe більшe, ніж нa 5%. Зa рік у сeрeдньoму житлo пoдoрoжчaлo нa 7-10%, в зaлeжнoсті від сeгмeнтa. Нaйшвидшe вaртість зрoстaє нa oб'єкти, які кoристуються нaйбільшим пoпитoм: oднo-, двoкімнaтні квaртири в спaльниx рaйoнax. Тoму щo купити мaйжe нічoгo. Ми прoдaвaли квaртиру у дeв'ятипoвeрxoвoму пaнeльнoму будинку з гoлими стінaми, які пoтрібнo збивaти. Получи и распишись оселі була заборгованість $4 тис. Власники перебували после кордоном і об'єкт продавався по (по грибы) генеральним дорученням. Покупцям до сего времени обійшлося «під отпирка» у $29 тис. І такий варіант ліквідний, тому що немає пропозицій», — зазначає керівник відокремленого підрозділу Національної асоціації брокерів (НАБ) «Дніпро» Кирило Жовтопуп. 

Единица ради підприємців ринку нерухомості у Дніпропетровській області Сергій Логутенко займається житлом понад 30 років. Серед чинників подорожчання називає зниження став за іпотечними кредитами, зростання попиту і венчание пропозицій.

«Однокімнатних держи вторинному ринку у продажу майже немає. Трапляються тільки получай високих або перших поверхах, у віддалених районах. Коль виставляють цікаві об'єкти, вартість відразу вище ринкової получай 10%», — констатує Сергій Логутенко. 

Збільшення потреби у житловій нерухомості шеф АН «Согласие», мужской половой орган Асоціації фахівців з нерухомості (АФНУ) України Ксанка Демків аргументує інтересом з боку інвесторів. 

«У нас ціни залежали від зростання курсу долара. Долар пішов угору — ціни ниже. І навпаки. На поточний штрих вирішальним чинником стали відсотки в доларові та єврові депозити. Челядь зберігали гроші у банках, але з 2014 року депозити оподатковуються, размер за валютними вкладами становить 1-2%. Депозити стали непривабливими. А найменш ризикована інвестиція, яка мало-: неграмотный вимагає затрат часу і контролю, — це нерухомість. Інвестори масово понесли туди гроші. Це і призвело предварительно зростання попиту», — додає рієлтор.

У Дніпрі близьке розташування по станцій метрополітену, на відміну від Києва і Харкова, получай вартість квадратних метрів невыгодный впливає.

«Метро переправляться (через реку) у промисловій зоні та пик, куди можна на ньому доїхати — це бери Центральний залізничний вокзал, пл. Старомостової (Островського). Если його добудують, підніметься у ціні мікрорайон Червоний Камінь, Аксель та інші масиви, розташовані в околиці», — констатує Кирило Жовтопуп. 

Що дійсно цінують жителі міста — це наближеність по центру, соціально-побутову інфраструктуру, благоустрій території та види із вікна для річку Дніпро.

«У Дніпрі географічний і бізнес-середина збігаються. Але на цьому п'ятачку ніде будувати. Найдорожчі будинки, новобудови, знаходяться вблизи від центру», — продовжує агент.

Один із найпопулярніших районів міста — Соборний (раньше 2015 року Жовтневий), зокрема житловий масив Перемога, що у свою чергу ділиться в шість мікрорайонів: Перемога-1, 2, 3, 4, 5, 6. Соборний Площадь простягається вздовж набережної. Навколо розвинена інфраструктура: працюють численні заклади харчування, ТРЦ, магазини, спортивні центри, доступні пляжі та зелені зони. Крім того, набережна — важлива транспортна артерія міста. Тому цінуються шелковица і старий житловий фонд і сучасні будинки. Получи даний момент на цій території сконцентрована левова частка будівельних майданчиків міста. 

«Найбільше користуються попитом одно-, двокімнатні квартири, які добре здаються. Це база або не віддалені масиви: Лівобережний, Правди, каталог Гагаріна, вул. Поля (Кірова). Звертають увагу получай стан, щоб новому власнику нічого малограмотный потрібно було робити: купив і отримував дохід. А найкраще відразу з орендарями», — зазначає Ксения Демків.

Ще одна тенденція — зростання кількості квартиронаймачів, особливо серед молодих людей.

«Гарсоньерка як інвестиція досить цікава річ. Окупність від 5-ти до самого 7-ми років, в залежності від новобудови і возьми якому етапі зведення вкласти гроші. Никак не всі можуть чекати стільки часу. Ті, хто володіє певною сумою і без- впевнений, що буде жити у Дніпрі, отнюдь не витрачають на нерухомість заощадження. Воліють вкластися у пайову частку у бізнесі, наприклад, кав'ярні, барбершопи», — продовжує Кирило Жовтопуп. 

Получай ринку оренди попит також перевищує пропозицію: получи зйомне житло шикуються черги.

«Припустимо, у понеділок звільнився таунхаус. Оренда коштує 18,5 тис. грн бери місяць. А в четвер ми його показували — було 7 потенційних орендарів. Приближенно от не орендарі вибирали таунхаус, а власник вибирав орендарів: дескать працюють, наявність дітей та тварин, для скільки часу заїжджають, тощо», — зажигать приклад Сергій Логутенко. 

Комментарии запрещены.